Europos kalbų diena

• Paskelbta: 2018-10-09
  • Kategorija: Renginiai

Nuo 2001 metų kasmet rugsėjo 26 d. yra švenčiama Europos kalbų diena. "Europa yra turtinga savo kalbomis – šiame žemyne yra daugiau nei 200 vietinių kalbų. Kalbų mokėjimas yra svarbus jų atpažinimui, naudojimui ir saugojimui. O kitų kalbų mokymasis yra būdas, padedantis mums geriau suprasti vieniems kitus ir išvengti kultūrinių skirtumų."

Tradiciškai kalbų diena paminėta ir mūsų mokykloje – su dainomis, žaidimais, edukacinėmis pamokėlėmis ir konkursais. Kad mokykloje švente, matėsi jau einant koridoriais pro gražiai papuoštas užsienio kalbų kabinetų duris: plakatai, emblemos, lipdukai, tautinių spalvų užuolaidos ir kitokia vaizdinė medžiaga kvietė prisiminti, kad kalbos "atrakina bet kurias duris".  Europos kalbų diena buvo minima per  užsienio kalbų pamokas. Renginiuose įgyvendinti tikslai – ugdyti pasididžiavimą savo gimtąja kalba ir literatūra, skiepyti toleranciją kitoms kalboms bei kultūroms, skatinti domėtis savo kraštu bei įvairiomis Europos šalimis. O už kabinetų durų vyko netradicinės pamokėlės: 3-okai ir 4-okai klausėsi bendraamžių prisistatymo įvairiomis Europos kalbomis, bandė atspėti tas kalbas, išversti girdėtą tekstą, prisiminti ir ištarti rečiau vartojamų kalbų žodžius. Pasirodo klasės draugai atpažįsta ir retesnes Europos kalbas, pvz. italų, lenkų, ispanų. Antrokai darbavosi prie Europos žemėlapio ir  lavino anglų kalbos tarimą.